You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Blog

Co trzeba wiedzieć o spawarkach inwertorowych?

Grudzień 22, 2021

Spawarka inwertorowa jest rodzajem elektrycznej spawarki o zaawansowanej konstrukcji technicznej. Uchodzi za najbardziej wszechstronną spośród wszystkich spawarek podręcznych. Elektroniczne sterowanie prądem pozwala w jej przypadku na spawanie nawet bardzo małymi elektrodami, o powierzchni mniejszej niż cztery milimetry kwadratowe. Tworzone nią spawy są estetyczne i mocne, nawet przy elementach o przekroju mniejszym niż milimetr. Warto też podkreślić, że dzięki funkcjom „hot start” i „anti-stic”, w jakie wyposażona jest spawarka inwertorowa, elektroda nie przykleja się do spawanej powierzchni.

Więcej

W jaki sposób czytać oznaczenia śrub?

Listopad 15, 2021

Elementy złączne wykorzystywane do przygotowywania połączeń śrubowych muszą gwarantować odpowiednią wytrzymałość i dobrze znosić obciążenia, jakim poddawana jest konkretna konstrukcja lub detal. Wynika to z faktu, że powinny one wytrzymywać zarówno pojawiające się oddziaływania statyczne, jak i dynamiczne oraz być odporne na ścinanie  lub rozciąganie w określonym zakresie uwarunkowanym założeniami przyjętymi przez konstruktora. Parametry metalu, z jakiego wytworzono śrubę, dobiera się też tak, by między gwintem śruby i nakrętki pojawiało się wystarczająco duże tarcie. Przekonajmy się, jak parametry śrub są na nich oznaczane.

Więcej

Jak skompletować własną narzędziownię?

Październik 20, 2021

Często zdarza się tak, że drobne prace w domu czy ogrodzie wymagają wykorzystania spawarki, prostownika czy szlifierki. Wiele osób, zamiast wypożyczać takie narzędzia, decyduje się na budowę własnej narzędziowni. Taki domek lub pomieszczenie przydaje się nie tylko na posesji, ale również na działce, gdzie nie ma dostępu do budynków gospodarczych. Stworzenie narzędziowni jest zatem wygodne i praktyczne. Od czego zacząć i jak to zrobić?

Więcej

Czym różnią się między sobą podkaszarki spalinowe?

Wrzesień 27, 2021

Właściciele ogrodów czy osoby zajmujące się innymi terenami zielonymi muszą zaopatrzyć się w sprzęt niezbędny do pielęgnacji trawnika. Jednym z takich urządzeń jest podkaszarka spalinowa, która świetnie się sprawdza podczas koszenia krawężników, rabat kwiatowych czy żywopłotów. Oprócz tego można ją wykorzystać do koszenia niewielkich ogródków zamiast tradycyjnej kosiarki. W dzisiejszym wpisie omówimy, czym się od siebie różnią kosiarki spalinowe i na co zwrócić uwagę, wybierając je.

Więcej

Gdzie znajdzie zastosowanie wiertarka wielowrzecionowa?

Sierpień 12, 2021

Zakłady przemysłowe nie mogłyby funkcjonować bez profesjonalnego sprzętu, który umożliwia przeprowadzanie wymagających i precyzyjnych prac. Jednym z takich sprzętów jest wiertarka wielowrzecionowa, która znajduje zastosowanie na większości linii produkcyjnych. Czym się charakteryzuje to urządzenie oraz gdzie i do czego można wykorzystywać wiertarkę wielowrzecionową?

Więcej

Czym różnią się sprężarki śrubowe od tłokowych?

Lipiec 31, 2021

Warsztaty samochodowe, stacje benzynowe i wiele innych branż nie mogłoby funkcjonować bez wykorzystywania sprężarek. Dzięki różnym konfiguracjom i parametrom sprawdzają się nie tylko w warunkach przemysłowych, ale również domowych. Są to urządzenia, które służą do uzyskiwania wysokiego ciśnienia gazu i wymuszania przepływu. Dzięki sprężarkom wiele narzędzi czy urządzeń może poprawnie funkcjonować. Decydując się na kupno sprężarki, należy wybrać pomiędzy urządzeniem śrubowym oraz tłokowym. Czym się od siebie różnią i którą sprężarkę najlepiej wybrać?

Więcej