You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Blog

Jakie rodzaje spawarek sprawdzą się w warsztatach?

Sierpień 19, 2022

Trwałe spajanie metalu jest konieczne przy wykonywaniu elementów różnego rodzaju maszyn, konstrukcji i pojazdów, a także mebli lub przedmiotów codziennego użytku, jak również podczas zajmowania się ich naprawami czy modernizacją. Sposobem na uzyskiwanie znakomitych efektów przy zastosowaniach warsztatowych jest wybór spawarki działającej za sprawą wykorzystywania łuku elektrycznego. Do popularnych rozwiązań należą klasyczne spawarki MMA inwertorowe lub transformatorowe, a także półautomaty spawalnicze MIG/MAG, czyli migomaty. Przyjrzyjmy się bliżej ich zaletom.

Więcej

Czym się kierować przy wyborze agregatu tynkarskiego?

Lipiec 28, 2022

Prace związane z wykańczaniem elewacji oraz ścian wewnętrznych łączą się z reguły z koniecznością ułożenia na nich odpowiedniego tynku. Roboty te mogą być wykonywane ręcznie przez tradycyjne narzucanie zaprawy, jednak przy większych powierzchniach oznacza to wydłużenie całego procesu lub wiąże się z koniecznością zatrudnienia liczniejszej ekipy, co z kolei odbija się na poziomie ponoszonych kosztów. Rozwiązaniem, które w znacznym stopni przyspiesza prace, jest zakup właściwego agregatu tynkarskiego. Przekonajmy się, jak są zbudowane takie urządzenia i sprawdźmy, na jakie elementy należy zwrócić uwagę.

Więcej

Gdzie mają zastosowanie ciągniki kompaktowe?

Lipiec 12, 2022

Pielęgnacja ogrodu oraz terenów zielonych, a także prowadzenie upraw warzyw lub owoców są o wiele łatwiejsze, jeżeli można korzystać z odpowiedniego sprzętu. Rozwiązaniem, które sprawdza się w takich przypadkach, są dopasowane do potrzeb traktorki ogrodowe, które mogą przydać się zarówno przy koszeniu trawy, jak i uprawianiu ziemi. Dostępne ciągniki kompaktowe mogą występować w wersjach czterokołowych, przeznaczonych głównie do dbania o trawniki o większej powierzchni, jak i dwukołowych nadających się do ogrodnictwa. Przekonajmy się, czym charakteryzują się takie urządzenia.

Więcej

Jak działają sprężarki tłokowe?

Maj 10, 2022

Praca urządzeń pneumatycznych wymaga dostarczenia sprężonego powietrza. W tej roli sprawdzają się sprężarki tłokowe, których popularność wciąż nie słabnie. Dlatego warto poznać zasady działania sprężarek tłokowych jako urządzeń obecnych w wielu obszarach działalności.

Więcej

Jakie narzędzia są niezbędne w ogrodzie?

Kwiecień 26, 2022

Zadbany przydomowy ogród czy dobrze utrzymany teren zielony wokół siedziby firmy wpływają na to, jak prezentuje się cały budynek. W przypadku obiektów mieszkalnych ogród jest często także sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz staje się prawdziwą pasją. Każda osoba zajmująca się uprawą roślin potrzebuje jednak sporego „arsenału” narzędzi ogrodniczych. Przekonajmy się, bez jakiego sprzętu trudno będzie się obejść.

Więcej

Gdzie znajdą zastosowanie agregaty prądotwórcze?

Kwiecień 15, 2022

Korzystanie ze sprzętu zasilanego energią elektryczną może znacznie przyspieszyć prowadzenie wszelkich rodzajów prac. Niestety nie zawsze można liczyć na swobodny dostęp do sieci elektroenergetycznej – w grę wchodzi tu nie tylko awaria zasilania, ale także duża odległość od najbliższego „gniazdka”. Sposobem na poradzenie sobie w takiej sytuacji jest użycie agregatu prądotwórczego. Przekonajmy się, jak są zbudowane tego typu urządzenia oraz sprawdźmy, w jakich warunkach sprawdzą się one najlepiej.

Więcej