Co trzeba wiedzieć o spawarkach inwertorowych?

Co trzeba wiedzieć o spawarkach inwertorowych?

Spawarka inwertorowa jest rodzajem elektrycznej spawarki o zaawansowanej konstrukcji technicznej. Uchodzi za najbardziej wszechstronną spośród wszystkich spawarek podręcznych. Elektroniczne sterowanie prądem pozwala w jej przypadku na spawanie nawet bardzo małymi elektrodami, o powierzchni mniejszej niż cztery milimetry kwadratowe. Tworzone nią spawy są estetyczne i mocne, nawet przy elementach o przekroju mniejszym niż milimetr. Warto też podkreślić, że dzięki funkcjom „hot start” i „anti-stic”, w jakie wyposażona jest spawarka inwertorowa, elektroda nie przykleja się do spawanej powierzchni.

Spawarki inwertorowe pozwalają na wykonywanie spawów zróżnicowanych zarówno pod względem czasu, jak i stopnia skomplikowania. Możemy spawać nimi stal wysokostopową, stale specjalne, żeliwo, a także stopy niklu, aluminium oraz innych metali reaktywnych. Jak więc widać, naprawdę nadają się do prac spawalniczych każdego rodzaju. Zarówno tych przeprowadzanych w profesjonalnych zakładach, jak i w przydomowych warsztatach. Bo spawarki inwertorowe to coś także dla majsterkowiczów. Są łatwiejsze w obsłudze i lżejsze od bardziej klasycznych wersji spawarek. A w naszym sklepie internetowym każdy z łatwością znajdzie model dopasowanych do swoich potrzeb.

Zalety spawarek inwertorowych

Jak już wspomnieliśmy, spawarki inwertorowe są wszechstronne i łatwe w obsłudze. A posiadają jeszcze szereg innych atutów:

  •  relatywnie niskie zużycie prądu,
  • krótki czas chłodzenia,
  • odporność na uszkodzenia,
  • mała awaryjność,
  • mniejsza wrażliwość na spadki napięć,
  • duża mobilność,
  • możliwość podłączenia do agregatu prądotwórczego.

Za wadę spawarek inwertorowych uznać można to, że kosztują więcej niż urządzenia innego rodzaju. Biorąc jednak pod uwagę powyższe zalety, na czele z wytrzymałością i małą awaryjnością, łatwo dojść do wniosku, że zakup spawarki inwertorowej to dobra inwestycja, gdy chcemy korzystać z niej przez lata.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password