Czym różnią się między sobą podkaszarki spalinowe?

Czym różnią się między sobą podkaszarki spalinowe?

Właściciele ogrodów czy osoby zajmujące się innymi terenami zielonymi muszą zaopatrzyć się w sprzęt niezbędny do pielęgnacji trawnika. Jednym z takich urządzeń jest podkaszarka spalinowa, która świetnie się sprawdza podczas koszenia krawężników, rabat kwiatowych czy żywopłotów. Oprócz tego można ją wykorzystać do koszenia niewielkich ogródków zamiast tradycyjnej kosiarki. W dzisiejszym wpisie omówimy, czym się od siebie różnią kosiarki spalinowe i na co zwrócić uwagę, wybierając je.

Jaki silnik może mieć podkaszarka spalinowa? 

Podkaszarki to obok glebogryzarek, czy kosiarek niezbędne urządzenia do pielęgnacji trawnika. Jak wiadomo, sercem każdej maszyny jest silnik, dlatego to właśnie na niego należy przede wszystkim zwrócić uwagę, kupując podkaszarkę spalinową. Możemy wyróżnić dwa typy urządzeń:

  • podkaszarki spalinowe z silnikiem dwusuwowym,
  • podkaszarki spalinowe z silnikiem czterosuwowym.

Warto również wspomnieć, że podkaszarki różnią się od siebie również mocą, którą należy dobrać w zależności od tego, na jakich terenach będą wykorzystywane. Co więcej, w zależności od potrzeb można wybrać urządzenie, które wykorzystuje energię elektryczną pobieraną z sieci albo z akumulatora. Od sposobu zasilania uzależniona jest maksymalna długość pracy podkaszarki, więc przed zakupem warto oszacować, jak duże odległości będzie pokonywała.

Jakie mechanizmy tnące występują w podkaszarkach spalinowych? 

Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, kupując podkaszarkę spalinową, jest rodzaj mechanizmu tnącego, który został zastosowany w urządzeniu. Wyróżniamy głowice żyłkowe, które sprawdzają się w przypadku koszenia przydomowych ogrodów. Dzielimy je na ręczne, które wymagają wsunięcia żyłki w razie zerwania czy półautomatyczne, w których żyłka wysuwa się sama po dociśnięciu głowicy do podłoża. 

Oprócz tego wyróżniamy też głowice żyłkowe automatyczne, które są najwygodniejsze, ponieważ żyłka wysuwa się sama na odpowiednią długość. Mogą to być również głowice z nożami tnącymi, które mogą być wykonane z metalu albo z tworzywa sztucznego, które można stosować do koszenia trudniejszych miejsc. W profesjonalnych kosach spalinowych znajdziemy z kolei tarcze tnące.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password