You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

SP/MIG205

Nowy produkt

PÓŁAUTOMAT MAGNUM MIG 205L MIGOMAT LUTOSPAWANIE1 552,03 zł brutto
1 552,03 zł netto


PÓŁAUTOMAT MAGNUM MIG 205L MIGOMAT LUTOSPAWANIE 
 

Urządzenie MIG 205 L to inwerterowe, lekkie, przenośne i źródło prądu do spawania metodą MMA, MIG/MAG i lutospawania*. Charakteryzuje się dużą sprawnością, precyzyjną nastawą parametrów spawania, stosunkowo małym poborem prądu.

Dla uzyskania jak najlepszych osiągów i niezawodności urządzenie wytwarzane jest zgodnie z najbardziej wymagającymi standardami, co zapewnia znakomite parametry spawalnicze. MIG 205 L jest profesjonalnym półautomatem spawalniczym przeznaczonym do lutospawania, spawania stali niskowęglowej, niskostopowej, stali stopowych, aluminium i jego stopów. Urządzenie to znajduje zastosowanie w warunkach produkcyjnych (przemysłowych), jak i w warsztatach naprawczych.

Przystosowane jest do zasilania z sieci 230V, 50 Hz.

*Lutospawanie - to proces łączenia metali pośredni pomiędzy lutowaniem twardym, a spawaniem. Połączenie uzyskuje się wyłącznie przez stopienie specjalnego spoiwa-lutu, bez nadtapiania łączonych metali, natomiast technika procesu i sposób przygotowania krawędzi łączonych przedmiotów są podobne jak przy spawaniu. Stosowanie technologi spawania przy łączeniu blach ocynkowanych naraża spawacza na liczne niedogodności. Mechaniczne usuwanie cynku przed spawaniem, jak i ponowne nakładanie z miejsc, w których nastąpiło odparowanie jest procesem bardzo kosztownym. Natomiast uzupełnianie ubytków preparatami typu "cynk spray" niedostatecznie zabezpiecza konstrukcję przed korozją. Ponadto należy zwrócić uwagę, że przy spawaniu blach ocynkowanych następuje bardzo duża emisja szkodliwych dla zdrowia oparów cynku. Wszystkich tych niedogodności można uniknąć przy zastosowaniu technologii lutospawania.

 

 

Zasilanie230 V
Prąd spawaniaMMA 50 - 180A
MIG, MAG 40 - 200A
Cykl pracy znamionowy60% 200A
100% 139A
Prąd szczytowy
Prąd bazowy
5 - 200A
5 - 200A
Stosowane średnice i masy szpul drutu0,6 ; 0,8 ; 1,0mm / max. 5kg
Zabezpieczenie obudowyIP 23
Masa9 kg

 

 

 

6 innych produktów w tej samej kategorii: